Jump to content

Skënder Plasari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Skënder Plasari

Skënder Plasari (lindi me 13 Maj 1934) eshte nje aktor dhe skenarist shqiptare. I njohur per interpretimin e tij ne filmat dhe teatrot shqiptare dhe gjithashtu ne Estraden e Tiranes se bashku me shume aktore te tjere te filmit dhe humorit.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmat per te cilat ka shkruajtur skenare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmat qe ka interpretuar si aktor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]