Skútustaðahreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skútustaðahreppur
Skútustaðahreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja në Islandë
Vendndodhja në Islandë
Population
 • Total371

Skútustaðahreppur (islandisht: Skútustaðahreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]