Skútustaðahreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skútustaðahreppur
Skútustaðahreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Jón Óskar Pétursson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6,036 km2
Popullsia 371 banorë
Dendësia 0.06 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 660

Skútustaðahreppur (islandisht: Skútustaðahreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]