Skagabyggð

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skagabyggð
Skagabyggð
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Veriperëndimor
Provinca Zona Veriperëndimore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 489 km2
Popullsia 98 banorë
Dendësia 0.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Skagabyggð (islandisht: Skagabyggð), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Veriperëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore veriperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]