Skeda:"I Turchi respinti da Scutari" Gatteri's Etching of the Siege of Shkodra.jpg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal((përmasa 999 × 788 px, madhësia skedës: 368 KB, lloji MIME: image/jpeg))

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përmbledhje

Përshkrimi
English: "I Turchi respinti da Scutari 27 Luglio 1478"

by Giuseppe Lorenzo Gatteri, 1860, etching.

Scene depicts the fifth and greatest assault upon the Shkodra Castle by Ottoman forces in the siege of Shkodra of 1478–9.
Shqip: "I Turchi respinti da Scutari 27 Luglio 1478"

nga Giuseppe Lorenzo Gatteri, 1860, etching.

Skena tregon sulmin e pestë në kalanë e Shkodrës nga forcat osmane në rrethimin e Shkodrës së vitit 1478.
Data
Burimi E bërë vet
Autori Albaniadavid

Licencimi:

Unë, krijuesi i kësaj pune, e publikoj këtu në bazë të licensës në vijim:
w:sq:Creative Commons

atributim ndarë njësoj

Kjo skedë është dhënë për përdorim sipas licensës Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported.
Ju jeni i/e lirë:
  • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
  • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
  • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)
  • ndarë njësoj – Nëse ndryshoni, transformoni ose ndërtoni mbi këtë punë, ju mund të rishpërndani punën që rezulton vetëm nën të njëjtën licensë ose nën një licensë të ngjashme me të.

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme12 janar 2012 12:52Thumbnail për versionin duke filluar nga 12 janar 2012 12:52999 × 788 (368 KB)Albaniadavid

Këto faqe lidhen tek kjo skedë:

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë:

Metadata