Skeda:Alfa beta gamma radiation.svg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal(skedë SVG, fillimisht 576 × 761 pixel, madhësia e skedës: 74 KB)

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përmbledhje

Përshkrimi
English: This diagram demonstrates the constitution of different kinds of ionizing radiation and their ability to penetrate matter.

Alpha particles are stopped by a sheet of paper whilst beta particles halt to an Tin foil

. Gamma radiation is dampened when it penetrates matter. Gamma rays can be stopped from 4 meters of lead. Tungsten and tungsten alloys can stop Gamma radiation with much less mass than lead
Data
Burimi Traced from this PNG image.
Autori User:Stannered
Leja
(Ripërdor këtë skedë)

Original in public domain, this version own work

Versione tjera

Derivative works of this file: Alfa beta gamma radiation penetration.svg Image:Alfa_beta_gamma_radiation.png

SVG genesis
Inkscape-yes.svg
This diagram was created with Inkscape.

Licencimi:

Unë, krijuesi i kësaj pune, e publikoj këtu në bazë të licensës në vijim:
GNU head Ju jepet leja për ta kopjuar, shpërndarë dhe/ose ndryshuar këtë dokument sipas kushteve të Licencës GNU për Dokumentim të Lirë, versioni 1.2 ose çdo version të mëpasshëm të publikuar nga Fondacioni Free Software; pa Seksione të Pandryshueshme, pa Tekste Kapakësh të Përparmë, dhe pa Tekste Kapakësh të Pasmë, të dhëna. Një kopje e kësaj license është përfshirë në seksionin e titulluar GNU Free Documentation License.
w:sq:Creative Commons
atributim ndarë njësoj
Kjo skedë është dhënë për përdorim sipas licensës Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported.
Ju jeni i/e lirë:
  • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
  • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
  • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)
  • ndarë njësoj – Nëse ndryshoni, transformoni ose ndërtoni mbi këtë punë, ju mund të rishpërndani punën që rezulton vetëm nën të njëjtën licensë ose nën një licensë të ngjashme me të.
Kjo etiketë licencimi u shtua te kjo skedë si pjesë e përditësimit të lincecimit. GDFL.
w:sq:Creative Commons
atributim
Kjo skedë është dhënë për përdorim sipas licensës Creative Commons Attribution 2.5 Generic.
Ju jeni i/e lirë:
  • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
  • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
  • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)

Ju mund të zgjidhni licensën e zgjedhjes suaj.

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme27 dhjetor 2009 22:58Thumbnail për versionin duke filluar nga 27 dhjetor 2009 22:58576 × 761 (74 KB)Ehambergmade the paper sheet white instead of transparent
25 shkurt 2007 19:39Thumbnail për versionin duke filluar nga 25 shkurt 2007 19:39576 × 761 (74 KB)Stannered(corrected arrows)
25 shkurt 2007 19:35Thumbnail për versionin duke filluar nga 25 shkurt 2007 19:35576 × 761 (73 KB)Stannered{{Information |Description={{en|This diagram demonstrates the constitution of different kinds of ionizing radiation and their ability to penetrate matter. Alpha particles are stopped by a sheet of paper whilst beta particles halt to an aluminium plate. G

Këto faqe lidhen tek kjo skedë:

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë:

Shikoni më shumë përdorim global të kësaj skede.

Metadata