Skeda:Ancient Egypt map-en.svg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal(skedë SVG, fillimisht 1.577 × 3.219 pixel, madhësia e skedës: 413 KB)

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përmbledhje

Inkscape-un.svg
This W3C-unspecified vector image was created with Inkscape.
Përshkrimi
English: Map of Ancient Egypt, showing the Nile up to the fifth cataract, and major cities and sites of the Dynastic period (c. 3150 BC to 30 BC). Cairo and Jerusalem are shown as reference cities.
Data
Burimi Own work. See #References for references used creating the map.
Image renamed from File:Ancient Egypt map.svg (see #Original upload log).
Autori Jeff Dahl
Versione tjera

[redakto]

Translate

Kjo skedë SVG përdor tekst i cili mund të përkthehet fare lehtë në gjuhën tënde përmes [$toollink këtij mjeti] në mënyrë automatike. Lexo më tepër. Gjithashtu ju mund ta shkarkoni këtë skedar dhe ta redaktoni manualisht përmes një tekst-editori.

Licencimi:

Unë, krijuesi i kësaj pune, e publikoj këtu në bazë të licensës në vijim:
GNU head Ju jepet leja për ta kopjuar, shpërndarë dhe/ose ndryshuar këtë dokument sipas kushteve të Licencës GNU për Dokumentim të Lirë, versioni 1.2 ose çdo version të mëpasshëm të publikuar nga Fondacioni Free Software; pa Seksione të Pandryshueshme, pa Tekste Kapakësh të Përparmë, dhe pa Tekste Kapakësh të Pasmë, të dhëna. Një kopje e kësaj license është përfshirë në seksionin e titulluar GNU Free Documentation License.
w:sq:Creative Commons

atributim ndarë njësoj

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.
Ju jeni i/e lirë:
 • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
 • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
 • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)
 • ndarë njësoj – Nëse ndryshoni, transformoni ose ndërtoni mbi këtë punë, ju mund të rishpërndani punën që rezulton vetëm nën të njëjtën licensë ose nën një licensë të ngjashme me të.

Ju mund të zgjidhni licensën e zgjedhjes suaj.

References

Resources used to create the map:

Reference coordinates:

Regjistri origjinal i ngarkimeve

The original description page is/was here. All following user names refer to Commons.

 • 2009-01-29 13:21 Bibi Saint-Pol 1577×3219×0 (412000 bytes) (remove wrong text, adjust frame)
 • 2009-01-29 12:47 Bibi Saint-Pol 1577×3219×0 (413000 bytes) (added frame)
 • 2009-01-29 12:35 Bibi Saint-Pol 1577×3219×0 (412000 bytes) (harmonize colors with the standards + replace unsupported Arial fonts by DejaVu )
 • 2008-02-11 06:55 Jeff Dahl 1577×3219×0 (391000 bytes) (sp fx)
 • 2007-11-29 02:09 Jeff Dahl 1577×3219×0 (391000 bytes) (Rotate Mediterranean Sea label)
 • 2007-11-27 23:32 Jeff Dahl 1577×3219×0 (391000 bytes) (Minor adjustments to Naukratis and Buto)
 • 2007-11-27 18:59 Jeff Dahl 1577×3219×0 (391000 bytes) (Cairo and Jerusalem now with black dots/italics)
 • 2007-11-23 00:04 Jeff Dahl 1577×3219×0 (391000 bytes) (fx scalebar)
 • 2007-11-22 23:56 Jeff Dahl 1577×3219×0 (391000 bytes) ({{Information |Description=A map of ancient Egypt, made with Inkscape |Source=self-made |Date=11-22-07 |Author= Jeff Dahl |Permission= |other_versions={{DerivativeVersions|Ancient Egypt map-ru.svg}} }} )

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme20 shkurt 2009 12:28Thumbnail për versionin duke filluar nga 20 shkurt 2009 12:281.577 × 3.219 (413 KB)Bibi Saint-Polfix translation mistake on the windrose
30 janar 2009 13:13Thumbnail për versionin duke filluar nga 30 janar 2009 13:131.577 × 3.219 (413 KB)Bibi Saint-Polfix position of Nile Delta
29 janar 2009 13:21Thumbnail për versionin duke filluar nga 29 janar 2009 13:211.577 × 3.219 (412 KB)Bibi Saint-Polremove wrong text, adjust frame
29 janar 2009 13:05Thumbnail për versionin duke filluar nga 29 janar 2009 13:051.577 × 3.219 (413 KB)Bibi Saint-Pol{{Assessments|1=Ancient Egypt map.svg|enwiki=1}} __NOTOC__ == {{int:filedesc}} == {{inkscape}} {{Information |Description= {{en|Map of Ancient Egypt, showing the Nile up to the fifth cataract, and major cities and sites of the Dynastic period (c. 3150 BC

Këto faqe lidhen tek kjo skedë:

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë:

Shikoni më shumë përdorim global të kësaj skede.

Metadata