Skeda:Muybridge human male walking animated.gif

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal((përmasa 404 × 725 px, madhësia skedës: 2,67 MB, lloji MIME: image/gif), kthyer, 12 korniza, 4,0 s)

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përmbledhje

Përshkrimi
English: Eadweard Muybridge, Animal Locomotion, Plate 2, 1887. Animated sequence of a human male walking. Animation by Jjkutch 2013-07-08.
Data
Burimi Original publication: Animal Locomotion:
Immediate source: http://www.muybridge.org/Animal-Locamotion-finished-1/Animal-Locamotion-Vol-1/9518441_NLbBLt#!i=639790988&k=SxnTBr2&lb=1&s=A
Autori Eadweard Muybridge
(Life time: 1830 – 1904)

Licencimi:

Public domain

This work is in the public domain in its country of origin and other countries and areas where the copyright term is the author's life plus 100 years or less.


This work is in the public domain in the United States because it was published (or registered with the U.S. Copyright Office) before January 1, 1924.

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme8 korrik 2013 23:54Thumbnail për versionin duke filluar nga 8 korrik 2013 23:54404 × 725 (2,67 MB)Jjkutch{{subst:Upload marker added by en.wp UW}} {{Information |Description = {{en|Animated sequence of a human male walking. Photos taken by Eadweard Muybridge. Animation by Jjkutch 2013-07-08.}} |Source = '''Original publication''': Animal Locomotion:<br/> ...

Këto faqe lidhen tek kjo skedë:

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë:

Metadata