Skeda:Optimizing-different-parts.svg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal(skedë SVG, fillimisht 500 × 250 pixel, madhësia e skedës: 1 KB)

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përmbledhje

Përshkrimi
English: Assume that a task has two independent parts, A and B. B takes roughly 25% of the time of the whole computation. By working very hard, one may be able to make this part 5 times faster, but this only reduces the time for the whole computation by a little. In contrast, one may need to perform less work to make part A be twice as fast. This will make the computation much faster than by optimizing part B, even though B got a bigger speed-up, (5x versus 2x).
(explanation taken from caption in wikipedia:Amdahl's law)
Data
Burimi E bërë vet
Autori Gorivero
Versione tjera

This file was derived from: Optimizing-different-parts.png
Derivative works of this file:

SVG genesis
Anti-Inkscape.svg
Accessories-text-editor.svg
This vector image was created with a text editor by Metrónomo. The drawing is extremely minimized.
Previous version had been created with Inkscape (59 648 bytes)     now 2.13% of previous size
Translate

Kjo skedë SVG përdor tekst i cili mund të përkthehet fare lehtë në gjuhën tënde përmes [$toollink këtij mjeti] në mënyrë automatike. Lexo më tepër. Gjithashtu ju mund ta shkarkoni këtë skedar dhe ta redaktoni manualisht përmes një tekst-editori.

Licencimi:

Public domain Unë,krijuesi i kësaj pune, e lëshoj këtë punë në public domain. Kjo aplikohet në të gjithë botën.
Në disa vende kjo mund të mos jetë e mundur ligjërisht; nëse është kështu:
Unë i garantoj çdokujt të drejtën për ta përdorur këtë punë për çdo qëllim, pa asnjë kusht, përveç rasteve kur këto kushte janë të kërkuara nga ligji.

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme7 tetor 2016 00:58Thumbnail për versionin duke filluar nga 7 tetor 2016 00:58500 × 250 (1 KB)MetrónomoRewriting
20 prill 2008 06:47Thumbnail për versionin duke filluar nga 20 prill 2008 06:47525 × 182 (58 KB)Raul654Fixed error
10 janar 2008 16:29Thumbnail për versionin duke filluar nga 10 janar 2008 16:29525 × 182 (58 KB)Gorivero== Sumario == {{Information |Description={{en|Assume that a task has two independent parts, A and B. B takes roughly 25% of the time of the whole computation. By working very hard, one may be able to make this part 5 times faster, but this only reduces th
10 janar 2008 16:25Thumbnail për versionin duke filluar nga 10 janar 2008 16:25525 × 182 (5 KB)Gorivero{{Information |Description={{en|Assume that a task has two independent parts, A and B. B takes roughly 25% of the time of the whole computation. By working very hard, one may be able to make this part 5 times faster, but this only reduces the time for the

Këto faqe lidhen tek kjo skedë:

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë:

Metadata