Skeda:Relief of Hatshepsut's expedition to the Land of Punt by Σταύρος.jpg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal((përmasa 3.264 × 2.211 px, madhësia skedës: 9,08 MB, lloji MIME: image/jpeg))

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përmbledhje

Përshkrimi
English: This is a fine relief of members of Hatshepsut's trading expedition to the mysterious 'Land of Punt' from this pharaoh's elegant mortuary temple at Deir El-Bahri. In this scene, Egyptian soldiers bear tree branches and axes.
Data
Burimi https://www.flickr.com/photos/lifes__too_short__to__drink__cheap__wine/3079108612/
Autori Σταύρος

Licencimi:

w:sq:Creative Commons
atributim
Kjo skedë është dhënë për përdorim sipas licensës Creative Commons Attribution 2.0 Generic.
Ju jeni i/e lirë:
  • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
  • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
  • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)

Checked copyright icon.svg This image, originally posted to Flickr, was reviewed on by the administrator or reviewer J.smith, who confirmed that it was available on Flickr under the stated license on that date.

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme11 maj 2012 20:23Thumbnail për versionin duke filluar nga 11 maj 2012 20:233.264 × 2.211 (9,08 MB)SoerfmColor
5 dhjetor 2008 20:37Thumbnail për versionin duke filluar nga 5 dhjetor 2008 20:373.264 × 2.211 (3,14 MB)Leoboudv{{Information |Description={{en|1=This is a fine relief of members of Hatshepsut's trading expedition to the mysterious 'Land of Punt' from this pharaoh's elegant mortuary temple at Deir El-Bahri. In this scene, Egyptian soldiers bring forth branches of t

Këto faqe lidhen tek kjo skedë:

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë:

Metadata