Skeda:Representative Kinesiology Images.jpg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dokument origjinal((përmasa 500 × 687 px, madhësia skedës: 333 KB, lloji MIME: image/jpeg))

Commons-logo.svg Kjo skedë është prej Wikimedia Commons dhe mund të përdoret nga projekte të tjera. Përshkrimi në këtë skedë në këtë faqe nuk është treguar më poshtë. Shko tek faqja përshkruese në Commons Shko tek faqja përshkruese në Commons

Përmbledhje

Përshkrimi
English: A series of images that represent the research and practice in the field of kinesiology. Clockwise from upper left.
  1. Spine motion capture (photo credit: Phil Channing).
  2. Manipulation and joint mobilization (photo credit: John Skalicky)
  3. Assisted gait training with partial weight support (photo credit: Phil Channing).
  4. Assisted stretching and balance practice (photo credit: John Skalicky).
  5. Transcranial magnetic stimulation (photo credit: Phil Channing).
  6. Hand configuration monitoring and movement practice (photo credit: Phil Channing).
Data
Burimi Was sent to me personally.
Autori Phil Channing / John Skalicky
Leja
(Ripërdor këtë skedë)
OTRS Wikimedia

This work is free and may be used by anyone for any purpose. If you wish to use this content, you do not need to request permission as long as you follow any licensing requirements mentioned on this page.

Wikimedia has received an e-mail confirming that the copyright holder has approved publication under the terms mentioned on this page. This correspondence has been reviewed by an OTRS member and stored in our permission archive. The correspondence is available to trusted volunteers as ticket #2013110410018278.

If you have questions about the archived correspondence, please use the OTRS noticeboard.


Ticket link: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2013110410018278

Licencimi:

w:sq:Creative Commons

atributim ndarë njësoj

Kjo skedë është dhënë për përdorim sipas licensës Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported.
Ju jeni i/e lirë:
  • ta shpërndani – ta kopjoni, rishpërndani dhe përcillni punën
  • to remix – të përshtatni punën
Sipas kushteve të mëposhtme:
  • atributim – Ju duhet të atribuoni punën në mënyrën e përcaktuar nga autori ose licensëdhënësit (por jo në çdo mënyrë që sugjeron që ata të miratojnë ju ose përdorimin tuaj të punës)
  • ndarë njësoj – Nëse ndryshoni, transformoni ose ndërtoni mbi këtë punë, ju mund të rishpërndani punën që rezulton vetëm nën të njëjtën licensë ose nën një licensë të ngjashme me të.

Captioned As

Page Caption
Kinesiology A series of images that represent research (left) and practice (right) in the field of kinesiology.

Regjistri origjinal i ngarkimeve

Transferred from en.wikipedia to Commons using For the Common Good.

The original description page was here. All following user names refer to en.wikipedia.
Data/Ora Dimensionet Përdoruesi Koment
22:03, 2 January 2014 500 × 687 (1,218,359 bytes) w:en:Sven Manguard (Diskuto | kontribute) Reverted to version as of 16:24, 24 August 2013 - that's not how files on Wikipedia work
16:35, 24 August 2013 300 × 412 (869,390 bytes) w:en:Jjkutch (Diskuto | kontribute) Small size for faster loading on page.
16:24, 24 August 2013 500 × 687 (1,218,359 bytes) w:en:Jjkutch (Diskuto | kontribute) Uploading a free file from somebody else using [[Wikipedia:File_Upload_Wizard|File Upload Wizard]]

Historiku skedës

Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë.

Data/KohaThumbnailPërmasatPërdoruesiKoment
e tanishme28 shkurt 2019 01:40Thumbnail për versionin duke filluar nga 28 shkurt 2019 01:40500 × 687 (333 KB)Googol30levels
1 gusht 2014 16:20Thumbnail për versionin duke filluar nga 1 gusht 2014 16:20500 × 687 (1,16 MB)Josve05aTransferred from en.wikipedia: see original upload log above

Këto faqe lidhen tek kjo skedë:

Përdorimi global i skedës

Wiki-t e tjerë në vijim e përdorin këtë skedë:

Metadata