Slatina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slatina
Podravska Slatina, Szlatina
—  Qytet  —
Slatina is located in Kroacia
Slatina
Slatina
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Virovitica-Podravina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.7°0′0″V 17.71°0′0″L / 45.70000°V 17.71000°L / 45.70000; 17.71000 (Slatina)Koordinatat: 45.7°0′0″V 17.71°0′0″L / 45.70000°V 17.71000°L / 45.70000; 17.71000 (Slatina)
Popullsia 10.075 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Slatina (në Kroatisht Podravska Slatina, Szlatina) është një qytet në zhupaninë Virovitica-PodravinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 10075 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 10152 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 10920 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.76%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Slatina – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Virovitica-Podravina