Sllapuzhani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sllapuzhan
Dardhë
Fshat
Vendndodhja
Sllapuzhan is located in Kosova
Sllapuzhan
Sllapuzhan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 4″ Veri

20° 50′ 10″ Lindje

Sllapuzhan është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dardhë. Per kete fshat ka te dhena qe datojn rreth shek. XI

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]