Slovenska Bistrica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slovenska Bistrica - Liberty Square (Trg svobode).jpg

Slovenska Bistrica ( gjermanisht: Windisch-Feistritz ) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Podravskës .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]