Slovenska Bistrica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Slovenska Bistrica - Liberty Square (Trg svobode).jpg

Slovenska Bistrica ( gjermanisht: [Windisch-Feistritz] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) ) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Podravskës .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]