Soba, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Soba
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Soba is located in Spanjë
Soba
Soba

Koordinatat: 43°11′17″V 3°31′2″P / 43.18806°V 3.51722°P / 43.18806; -3.51722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca  Cantabria
Qarku Asón-Agüera
Kryetari i Bashkisë Julián José Fuentecilla García
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 214.16 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 1367 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sobanos
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 11′ 17″ Veri

3° 31′ 2″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.mazcuerras.com


Soba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Asón-Agüera, të provincës  Cantabria, në Cantabria. Soba ka 1367 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 214.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]