Socuéllamos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Socuéllamos
Komunë
Stema_figuraBandera de Socuéllamos (Ciudad Real).svg
Vendndodhja
Socuéllamos is located in Spanjë
Socuéllamos
Socuéllamos

Koordinatat: 39°17′36″V 2°47′39″P / 39.29333°V 2.79417°P / 39.29333; -2.79417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku
Kryetari i Bashkisë Sebastián García Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 374.1 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 13163 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13630
Koordinatat 39° 17′ 36″ Veri

2° 47′ 39″ Perëndim


Socuéllamos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , e provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Socuéllamos ka 13163 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 374.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]