Soest (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Soest (kthjellim).


Soest
—  komuna  —
stema_figuraSoest flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Soest
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°10′35″V 5°17′25″L / 52.1763889°V 5.2902778°L / 52.1763889; 5.2902778 (Soest)Koordinatat: 52°10′35″V 5°17′25″L / 52.1763889°V 5.2902778°L / 52.1763889; 5.2902778 (Soest)
Sipërfaqja 46,45 km2
Popullsia 45.604 banorë 2011
Dendësia 981,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 030, 033, 0346
Kodi Postar 3760 - 3769
Kodi statistikor 0342
Soest is located in Hollandë
Soest
Soest
Soest – harta_foto
www.soest.nl

Soest është një qytet dhe komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 46.45 km² dhe popullsi 45604 banorë[1]. Soest është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht