Sofo Nizharadze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sopho Nizharadze
სოფო ნიჟარაძე
Flickr-aktivioslo-Sopho Nizharadze crop.jpg
Të dhëna
Emri i lindjesSophio Nizharadze
U lind (1986-02-06) 6 Shkurt, 1986 (37 vjeç)
PrejardhjaGjeorgjia Tbilisi, Gjeorgji.
ZhanretPop
PunaKëngëtare, Aktore, Tekstshkruese

Sofo Nizharadze apo Sopho Nizharadze (Gjeo:სოფო ნიჟარაძე, Ruse:София Нижарадзе) u lind më 6 Shkurt, 1986Tbilisin e Gjeorgjisë Sovietike. Sofia vjen nga Gjeorgjia dhe është këngëtare a ktive nga vitetet 2005-. Përveq si këngëtare Sofia i shkruan vetë këngët e veta, por edhe si profesion dhe hobi Sofia e ka aktrimin.

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sofia do riprezantojë GjeorgjinëFestivalin Evropian të Këngës 2010 i cili do të mbahet në OsloNorvegjisë.Sofia u caktu nga Televizioni Kaukaz/Gjeorgjian më 17 janar, 2010, ndërsa kënga e saj do jetë e publikuar në Shkurt.

Albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. "My Dream" (Ëndërra ime)
  2. "Every Moment" (Ç'do çast)
  3. "Where Are You..." (Ku je ...)
  4. "Leave Me Alone" (Më lër të qetë)
  5. "I'm Running Away" (Un po vazhdoj)
  6. "Over and Over" (Prap se Prap)
  7. "Leave Me Alone (rmx)" (Më lër të qetë, Remix)
  8. "Over and Over (rmx)" (Prap se Prap, Remix)