Solivella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Solivella
Vista Solivella.jpg
Flamuri i Solivella
Stema zyrtare e Solivella
Popullsia
 • Gjithsej685
Emri i banorëveSolivellencs
Faqja zyrtarewww.solivella.cat

Solivella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Solivella ka 685 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]