Solsona, Lleida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Solsona, Lleida
Cathedral of Solsona.
Cathedral of Solsona.
Stema zyrtare e Solsona, Lleida
Popullsia
 • Gjithsej9.233
Faqja zyrtarewww.ajsolsona.cat

Solsona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Solsona ka 9233 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]