Somiedo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Somiedo
Komunë
noform
Stema_figuraFlag somiedo.svg
Vendndodhja
Somiedo is located in Spanjë
Somiedo
Somiedo

Koordinatat: 43°6′V 6°15′P / 43.100°V 6.250°P / 43.100; -6.250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Belarmino Fernández Fervienza
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 291.38 km2
Popullsia 1544 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit somedano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33840 - 3842
Faqja Zyrtare www.somiedo.es


Somiedo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Somiedo ka 1544 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 291.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]