Sora, Barcelona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sora
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sora is located in Spanjë
Sora
Sora

Koordinatat: 42°6′44″V 2°9′38″L / 42.11222°V 2.16056°L / 42.11222; 2.16056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.7 km2
Lartësia 716 m (m.n.d.)
Popullsia 173 Idescat banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8272
Koordinatat 42° 6′ 44″ Veri

2° 9′ 38″ Lindje


Sora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sora ka 173 Idescat banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]