Sotkamo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sotkamo
Sotkamon kunta
Komunë
noform
Kisha e Sotkamo
Stema_figura
Vendndodhja
Sotkamo is located in Finlanda
Sotkamo
Sotkamo
Vendndodhja e Sotkamo në Finlandë

Koordinatat: 64°8′V 28°23′L / 64.133°V 28.383°L / 64.133; 28.383

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Kainuu
Kryetari i komunës Petri Kauppinen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,952.11 [1] km2
Popullsia 10,572 [2] banorë
Dendësia 3.99 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.sotkamo.fi

Sotkamo (finlandisht: Sotkamon kunta), është një komunëFinlandë. Është pjesë e rajonit Kainuu.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 15 dhjetor 2015. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sotkamo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale