Southland Tales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Southland Tales
Regjia ngaRichard Kelly
Data e publikimit
2006
ShtetiShtetet e Bashkuara të Amerikës

Southland Tales është një pjesë e ansambël të vendosur në peisazhin futuristike te Los Angeles më 4 korrik, 2008, si ajo qëndron në prag të katastrofës sociale, ekonomike dhe mjedisore. Boxer Santaros është një yll veprim i cili është goditur me amnezi. Jeta e tij nderlidhet me Krysta Now, Davide Locatelli një yll filmi per të rritur në zhvillim projektin e saj televiziv realitet, dhe Ronald Taverner, një oficer i policisë Hermosa Beach që mban çelësin e një komploti të madh. [[Skeda:Http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTgzNzgyMTI0MV5BMl5BanBnXkFtZTcwMzg3OTI1MQ@@[lidhje e vdekur]. V1 SX640 SY720 .jpg|parapamje|Southland Tales]]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]