Dallime mes rishikimeve të "Beteja e Otonetës"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Ottoman-Albanian Wars}}
 
'''Beteja e Otonetës''' ndodhi më 27 shtator 1446, në pjesën e sipërme [[Dibër|Dibrës]] në [[Shqiperi]]. Komandanti osman, Mustafa Pasha, u dërgua në Shqipëri, por u kap shpejt dhe u mund nga [[Skënderbeu]]. Kjo ishte një nga fitoret e shumta të fituara nga Skënderbeu.
 
 

Menyja e lëvizjeve