Dallime mes rishikimeve të "Gaboni"

Jump to navigation Jump to search
64 bytes removed ,  10 vjet më parë
Aktualisht Gaboni perfaqesohet tek Oraganizaten e Kombeve te Bashkuara ne New York dhe ne Gjeneve nga misioni diplomatik ne Paris. Me tutje jane hapur ne vende jo-afrikane perfaqesi diplomatike ne [[Franca]], [[Britani te Madhe]], [[Italia|Itali]], [[SHBA]], [[Rusi]], [[Belgjike]], [[Brasil]], Kanade, [[Arabia Saudike]], [[Kina]], [[Libanoni]], [[Kora e Jugut]] dhe [[Japonia]].
 
[[Skeda:Gabon_provinces_numbered.png|thumb|Krahinat e Gabonit]]
== Njësitë administrative ==
: '''''Artikulli kryesor [[Njësitë administrative (Gaboni)|Njësitë administrative]]'''''

Menyja e lëvizjeve