Dallime mes rishikimeve të "Spanja"

Jump to navigation Jump to search
163 bytes added ,  10 vjet më parë
v (r2.6.4) (roboti ndryshoj: zu:ISpeyini)
 
Siaps [[Banka Botërore|Bankës Botërore]] Ekonomia e Spanjës renditet e teta në mesin e ekonomive më të mëdha botërore dhe e pesta në [[Europa|Europë]]. Qeveria e qendrës së djathtë e kryeminitrit [[Aznar]] punoi me sukses për të hyrë në grupin e parë të shteteve me një valutë të përbashkët [[Euro]]n që në janar të vitit [[1999]]. Administrata e [[Aznar]]it vazhdoi të bënte reforma të privatizimit, liberalizimit dhe reformën e sistemit të taksave. Shkalla e papunësisë ka rënë gradualisht dhe në tetor të [[2006]] ajo kapte shifrat prej 7.6% të forcës punëtore, që rezulton se ka rënë nga 20% e më shumë në vitet e hershme [[1990]].
 
 
vini re nje termet i cili eshte duke u afruar drejt shqiperis pritet te shkaterroj lindjen e saj Evakuoni te gjithe shqiptaret perben rrezik flm per mirkuptimin
 
== Demografia ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve