Ndryshimi mes inspektimeve të "Jimmy Wales"

Jump to navigation Jump to search
45 bytes removed ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[Skeda: Jimmy-wales-frankfurt2005-alih01.jpg|thumb|right|275px|Jimmy Donal''' "Jimbo" Wales (është lindur më [[7 gusht]] [[1966]].]]
 
'''Jimmy Donal "Jimbo" Wales''' (është lindur më [[7 gusht]] [[1966]] në Huntsville, [[Alabama]]) është themelues dhe president i fondacionit Wikimedia një organizatë jofitimprurëse e cila përkujdeset për Wikipedinë dhe disa projekte tjera.

Menyja e navigimit