Dallime mes rishikimeve të "Luiza Xhuvani"

Jump to navigation Jump to search
341 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox aktor
[[Skeda:Luiza Xhuvani.jpg|thumb|300px|Luiza Xhuvani]]
| emri = Luiza Xhuvani
| foto = [[Skeda:Luiza Xhuvani.jpg|thumb|300px|Luiza Xhuvani250px]]
| titulli =
| emri i vërtetë
| ditëlindja = 26 mars 1964
| vendlindja = Sarandë
| ditëvdekja =
| vendvdekja =
| role të shquar =
| rroga =
| filma të shquar = Flutura në kabinën time
| gjatësia =
| pseudonimi =
| bashkëshort = Gjergj Xhuvani
| nacionaliteti = Shqiptare
| webfaqja =
}}
'''Luiza Xhuvani''' lindi më [[26 mars]] [[1964]] në [[Sarandë]] është artiste shqiptare.
 
* [[Dhe vjen një ditë]] - ({{F|1986}})
* [[Fjalë pa fund]] - ({{F|1986}})
* [[Apasionata]] - (1983)
 
{{aktor-cung}}

Menyja e lëvizjeve