Dallime mes rishikimeve të "Harry Potter"

Jump to navigation Jump to search
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (r2.7.2) (roboti shtoj: jv:Harry Potter)
 
== Speciale nga Deathly Hallows (Dhuratat e Vdekjes) ==
Thashethemet që Harry, Roni ose Hermione vdesin nuk janë të vërteta. Është e vërtetë që Fred Weasley vdes ndërsa Georgeit ia prejnë veshin. Ana e errët dhe profecia zhduken. Severus Snape bëhet drejtor i Hogwartsit. Është personazh pozitiv, shumë besnik ndaj Urtimorit dhe tragjik. Vdes. Ai kishte mbrojtur Harry-n gjate gjithe kohes, per hir te dashurise qe kishe patur per te emen. Grabitqarët marrin fund. Wormtail bën vetvrasje. Gjithashtu edhe personazhi i dashur Mad Eye Moody vritet. Bellatrix Lestrange, ndër Hamortët që vranë më së shumti kundërshtarë vritet nga më e buta dhe e kujdesshmja, Molly Weasley. Harry vazhdon jetën e tij me bashkëshorten Ginny Weasley dhe me fëmijët: James Potter, Albus Severus Potter dhe Lily Potter.
 
== Seritë ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve