Ndryshimi mes inspektimeve të "Dinastia Qing"

Jump to navigation Jump to search
v
r2.7.2) (roboti shtoj: jv:Wangsa Qing; Ndryshime kozmetike
v
v (r2.7.2) (roboti shtoj: jv:Wangsa Qing; Ndryshime kozmetike)
[[FileSkeda:China Qing Dynasty Flag 1889.svg|thumb|250px|Flamuri i Dinastisë Qing dhe i Kinës]]
'''Dinastia Qing''' (1644-1911) pati gjithsej 12 perëndorë, nga Nurhaçi deri tek perandori i fundit Puyi. Po të numërohen vitet duke filluar nga koha e hyrjes së saj këtej Murit të Madh, dinastia Qing pati 10 perandorë dhe zgjati 268 vjet.
 
[[it:Dinastia Qing]]
[[ja:清]]
[[jv:Wangsa Qing]]
[[kk:Цинь империясы]]
[[ko:청나라]]

Menyja e navigimit