Ndryshimi mes inspektimeve të "20 Prill"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes added ,  9 vjet më parë
v (r2.6.4) (roboti ndryshoj: kk:20 сәуір)
* [[1808]] - [[Napoleon III Bonaparte]], kryetar dhe perandor i [[Franca|Francës]] (vdiq më [[1873]])
* [[1889]] - [[Adolf Hitler]], kryeminister gjerman dhe udhëheqës i [[Reich i tretë]] (vdiq më [[1945]])
* [[1967]] - [[Mike Portnoy]], ish-bateristi dhe themeluesi i bendit [[Dream Theater]]
 
== Vdekje ==

Menyja e navigimit