Ndryshimi mes inspektimeve të "KS Luftëtari"

Jump to navigation Jump to search
10 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox SportClub
|EMRI-ZYRTAR = KS LUFTETARILUFTËTARI
|FIGURA-CLUB =
|DATA-TH = [[13 mars]]
|EMRI-KRYETARI =Flamur Bime
|EMRI-MENEXHERI =
|NR-ANETARANËTAR =
|DATA-AN = |VITI-AN =
|NGJYRA-CLUB = Blu-zi
|RRUGA =
|KP =
|VENDI = GjirokasterGjirokastër
|TELEFON =
|FAX =
|MAILTO =
|WEB1 = www.ksluftetariksluftëtari.webs.com
|WEB2 =
|KATEGORIA = Kategoria e pareparë
|STADIUMI = "Gjirokastra"
|KAPACITETI = <br /> 8729
KS Luftëtari i luan ndeshjet në stadiumin "Gjirokastra" që është ndërtuar në vitin 1973.
 
Ne vitin 2009 u be rikonstruksioni i stadiumit Gjirokastra me një fond te bashkisë Gjirokastër FSHF dhe donatorevedonatorëve te LuftetaritLuftëtarit. Stadiumi mori një pamje moderne. Stadiumi ka një kapacitet prej 9000 spektatoresh
 
== Sukseset ==
KS Luftëtari është klubi më i suksesshëm i Kategorisë së Parë të cilën e ka fituar 7 herë, por nuk ka fituar asnjëherë Superligën ose Kupën e Shqipërisë.
 
== Lojtarë të famshëm ==
Nga lista e lojtarëve të njohur që kankanë luajtur në KS LuftetariLuftëtari është [[Sefedin Braho]]. Altin Haxhi Lefter Millo etj.
 
== Lidhe të jashtme ==

Menyja e navigimit