Dallime mes rishikimeve të "Provinca e Materës"

Jump to navigation Jump to search
1.440 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Provincë (Italia) |Provinca = Provinca e Materës |Emri Italisht = Provincia di Matera |Nofka = |Moto = |Flamuri_...)
 
No edit summary
Provinca e Materas kufizohet në veri me [[Provinca e Barit|Provincën e Barit]] dhe [[Provinca e Tarantos|Tarantos]] ([[Pulia|Rajoni i Pulias]]), në perëndim me [[Provinca e Potencës|Provincën e Potencës]], në jug me [[Provinca e Kozencës|Provincën e Kozencës]] ([[Kalabria|Rajoni i Kalabrisë]]) dhe nga në lindje laget nga [[Deti Jon]].
 
{{Provincat e Italisë}}
[[Kategoria:Provincat e Italisë]]
[[Kategoria:Provincat e Rajonit të Pulias]]
 
[[ar:مقاطعة ماتيرا]]
[[bg:Матера (провинция)]]
[[br:Proviñs Matera]]
[[ca:Província de Matera]]
[[ceb:Matera (lalawigan)]]
[[cs:Provincie Matera]]
[[de:Provinz Matera]]
[[el:Ματέρα (επαρχία)]]
[[en:Province of Matera]]
[[eo:Provinco de Matero]]
[[es:Provincia de Matera]]
[[et:Matera provints]]
[[eu:Materako probintzia]]
[[fi:Materan maakunta]]
[[fr:Province de Matera]]
[[gl:Provincia de Matera]]
[[he:מטרה (נפה)]]
[[hu:Matera (megye)]]
[[id:Provinsi Matera]]
[[ja:マテーラ県]]
[[jv:Provinsi Matera]]
[[ka:მატერის პროვინცია]]
[[la:Provincia Materana]]
[[lad:Provinsia de Matera]]
[[lmo:Pruvincia de Matera]]
[[lt:Materos provincija]]
[[nl:Matera (provincie)]]
[[nn:Provinsen Matera]]
[[no:Provinsen Matera]]
[[oc:Província de Matera]]
[[pl:Prowincja Matera]]
[[pms:Provincia ëd Matera]]
[[pnb:ضلع ماتیرا]]
[[pt:Matera (província)]]
[[ro:Provincia Matera]]
[[roa-tara:Provinge de Matera]]
[[ru:Матера (провинция)]]
[[scn:Pruvincia di Matera]]
[[sh:Matera (provincija)]]
[[simple:Province of Matera]]
[[sl:Matera (pokrajina)]]
[[sr:Матера (округ)]]
[[sv:Matera (provins)]]
[[ta:மாதேரா மாகாணம்]]
[[tl:Matera]]
[[tr:Matera ili]]
[[uk:Провінція Матера]]
[[vi:Matera (tỉnh)]]
[[war:Matera (lalawigan)]]
[[zh:馬泰拉省]]
[[zh-min-nan:Matera Séng]]
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve