Ndryshimi mes inspektimeve të "Rahoveci"

Jump to navigation Jump to search
301 bytes removed ,  8 vjet më parë
U kthye versioni 1086074 i bërë nga Edvini (diskutimet)
(U kthye versioni 1086074 i bërë nga Edvini (diskutimet))
Shtimi i popullsisë në komunën e Rahovecit është 2,6 % dhe ajo dallohet nga vendbanime. Shtim më të madh të popullsisë në komunë e ka vendbanimi Nashpall me 3,7 %.
Mortaliteti në komunë është i vogël në krahasim me vitet e më parshme.
 
== Feja ==
Feja kryesore te besimtarët në Rahovec është feja islame, por ka dhe besimtarë të krishtere ortodoks nga populli serb. Përqindja me e madhe në Kosovë për respektimin e fesë është në Rahovec. Objektet fetare Islame në Rahovec janë xhamitë dhe teqet.
[[Skeda:sa400003.jpg]]
 
== Arsimi ==
Anonymous user

Menyja e navigimit