Dallime mes rishikimeve të "Valsi i Titanikut"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
Ne baze te vepres ne vitin 1964 u xhirua nje film ne gjuhen rumune. Kjo komedi erdhi me vone Shqiperi dhe u ne fillim te viteve 90' u vu ne skene nga trupa e Teatrit Kombetar.
 
Një nepunes i thjesht administrate trashëgon një shumë të madhe parashe. Te shoqes edhe se vjerres i lind ideja që të paguajnë që ai të filloje karrierën si politikan, gjë që ai si një njeri i ndershëm edhe i thjeshte, e kishte urryer gjithmonë.Ne komedi trajtohen edhe marredheniet brenda familjes,dashuria per prinderit dhe fatkeqsiafatkeqësia e te qenuritqenët femije i ardhur,por mbi te gjitha vihet ne loje hipokrizia dhe etja e njeriut per para dhe pushtet.
{{Teatro-cung}}
Me aktorët :
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve