Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Centimetri"

44 bytes added ,  10 vjet më parë
v
r2.7.3) (roboti shtoj: xmf:სანტიმეტრი; Ndryshime kozmetike
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (r2.7.1) (roboti shtoj: so:Centimetre)
v (r2.7.3) (roboti shtoj: xmf:სანტიმეტრი; Ndryshime kozmetike)
Konvertimi i gjatësisë së shprehur në centrimetra, në metra bëhet duke marrë për bazë: një centrimetër i përgjigjet të njëqindës pjesë të metrit. '''1cm =100 mm =10<sup>-2</sup>m = 0,01m''' dhe '''1m =10 <sup>2</sup> mm = 100cm'''
 
== Shiko dhe këtë ==
* [[Sistemi SI]]
* [[Gjatësia]]
* [[Metri]]
* [[Parashtesat e Sistemit SI]]
== Lidhje të jashtme ==
* [http://calc.skyrocket.de/en/ Llogaritja (konvertimi) e njësive të gjatësisë (Online)]
 
[[ar:سنتيمتر]]
[[ur:سنٹی میٹر]]
[[vi:Xentimét]]
[[xmf:სანტიმეტრი]]
[[zh:厘米]]
[[zh-min-nan:Kong-hun]]