Dallime mes rishikimeve të "Guajana"

Jump to navigation Jump to search
41 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2+) (roboti ndryshoj: uz:Gayana)
{{Stampa:ShtetGuajana}}
[[Image:Guyana in its region.svg|thumb|]]
 
'''Republika Ko-operative e Guajanës''' ose '''Guajana''' është një shtet në verin e [[Amerika Jugore|Amerikën jugore]]. Kufizohet në veri nga [[Oqeani Atlantik]], në lindje nga [[Surinami]], në jug dhe jugperëndim nga [[Brazili]] dhe në perëndim nga [[Venezuela]].
 
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve