Dallime mes rishikimeve të "Top Fest"

Jump to navigation Jump to search
6 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2) (roboti shtoj: de:Top Fest)
No edit summary
"'''Top Fest"''' është një festival televizi muzikës moderne shqiptare i organizuar nga stacioni televiziv [[Top Channel]], në [[Shqipëri]].
Edicioni i parë u zhvillua në vitin [[2004]] me fitues [[Stine]]. Edicioni i dytë u fitua nga [[Alban Skënderaj]] dhe edicionet e tjera nga [[Alban Skënderaj]] dhe [[Kthjellu]], [[Greta Koci]], [[Besa]], [[Nora Istrefi]], [[Eneida Tarifa]] dhe i fundit nga [[Elvana Gjata]].
 
Në këtë festival muzikor që zhvillohet çdo vit nga [[Top Media]] marrin pjesë këngëtarë të trevave të ndryshme. Gjithashtu, jepen shumë çmime. Disa nga këto janë:
:'''Çmimi i Madh - 10000 Euro'''
:Çmimi [[Top Albania Radio]]
:Çmimi [[Digitalb]]
 
 
==Shiko dhe këtë==
* [[Top Fest - 2007]]
 
==Lidhje të jashtme==
* [http://www.topfestawards.com/ Inteamza e fansave të Top Fest Awards]
 
{{Stampa:VVTopFest|Top}}
 
[[Kategoria:festivale muzikore]]
 
85

edits

Menyja e lëvizjeve