Ndryshimi mes inspektimeve të "Lemza"

Jump to navigation Jump to search
38 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Robot: Faqe e palidhur
v (r2.7.1) (roboti shtoj: ckb:نزگەرە)
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
[[Skeda:lemza.gif|right]]
'''Lemza''' është kontraktimi i pavullnetshëm i muskulit të diafragmës që sjell daljen e një sasie ajri dhe në të njëjtën kohë mbylljen e epiglotës (hapësira e laringut që kufizohet nga kordat e zërit dhe indit kërcor i aritenoideve).

Menyja e navigimit