Dallime mes rishikimeve të "Peter Bartl"

Jump to navigation Jump to search
2 bytes removed ,  9 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
No edit summary
v (Robot: ndryshime kozmetike)
[[Skeda:peter_bartl_albanien.jpeg|thumb|right|Kopertina e librit Albanien: Vom Mittelalter bis zur Gegenwart nga Peter Bartl|250px]]
Dr. phil. Peter Bartl, u lind më [[1938]] në [[Cottbus]], [[Gjermani]]. Studioi Sllavistikë, Turkologji dhe Histori të Evropës Lindore në Göttingen dhe [[Mynihu|Mynih]].
Që nga viti [[1980]] është Profesor i Historisë së Evropës Lindore dhe Juglindore në Universitetin e [[Mynihu]]t.
 

Menyja e lëvizjeve