Ndryshimi mes inspektimeve të "Pr-tech"

Jump to navigation Jump to search
9 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Infobox webfaqe
| emri = pr-tech
| logo = [[figuraSkeda:PrTech.PNG|180px]]
| screenshot =
| titulli =
 
Fleta e informimit në këtë faqe interneti gjendet në anglisht, frëngjisht, gjermanisht dhe japonisht.
== Rregullorja e punës ==
Rregullorja e punës së misionit parasheh disa kritere që i përmbushin kërkesat e një faqe profesionale. Në këtë rregullore janë të parapara disa veprime me të cilat sigurohet funksionimi dhe bashkëpunimi me faktorët që përputhen me kriteriet që dalin nga statusi i misionit. Në ëtë rregullore janë paraparë veprimet me materialie kontribuse i cili lëshohet nën lcencën Creative Commoons (Attribution ShareAlike) pastaj rregullorja rreth përfiimeve nga Pr-Tech ndër të tjer thotë se :Kontribuesit nuk janë të detyruar të ndajnë përfitimet me anëtarët tjerë të Pr-Tech nëse përfitimet janë rrezultat i punës së tyre.
 
Po ashtu në regulloren e këtij misioni janë të parapara edhe disa rregulla tjera që e bëjnë atë të hy në projekte profesionale me kodin e hapur ([[open source]]).
 
== Informatat Teknike ==
Faqja është e dizajnuar në rezolucionin 1024x768 dhe është provuar me shtatë shfeltues interneti Kjo faqe është testuar në shfletuesit: [[Mozilla]] 1.x;[[Mozilla FireFox]] 0.8 dhe 1.x, 1.5; [[Opera]] 7.23, 7.50;[[lynx]] 2.8.4; [[Netscape]] 7; [[Epiphany]] 1.x.x; [[Safari]] 1.2.3 (v125.9). Disa funksione të shfletuesit Internet Explorer nuk paraqiten i duhet. Sipas mbajtësve të faqes këto probleme dhe problemet me shfletuesin Netscape 4.x duhet të qëndrojnë në strukturen e programimit të këtyre shfletesve.
 
 
Mbrojtja e të dhënave të anëtarëve të misionit garantohet në bazë të rregullores e cila parasheh që të dhënat mbi përdoruesit të mbahen vetëm për qëllime të projektit dhe nuk i shpërndanë ato.
== Bashkëpunimi i Misionit ==
Bashkëpunimi është i orientuar në bazë të qëllimit të Misionit, nxitimi, ndërtimi dhe ringjallja e trojeve Shqiptare në aspekt teknologjik, shkencor dhe kompjuterik. Pr-Tech tenton ti ngritë shtetet Shqiptare në nivel të duhur për te ekzistuar si konkurencë serioze në tregun e sotëm teknologjik, duke filluar me Evropë Jug-Lindore.
 
Në këtë koncept anëtarët e pr-tech bashkëpunojnë me [[Firefox]], [[Rrjeta.net]], [[Alb-Shkenca]], [[AlbaLinux]] dhe [[Wikipedia]]n
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.pr-tech.net/ pr-tech] - Faqja zyrtare
 
{{interneti}}
 
[[CategoryKategoria:Informatikë]]
[[CategoryKategoria:Faqe interneti]]
[[CategoryKategoria:Teknologji]]

Menyja e navigimit