Dallime mes rishikimeve të "Ferdinand Tönnies"

Jump to navigation Jump to search
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (r2.7.1) (roboti shtoj: kk:Фердинанд Теннис)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
[[ImageSkeda:Ferdinand_Toennies_Bueste_Husum-Ausschnitt.jpg|thumb|right|Ferdinand Tönnies]]
'''Ferdinand Tönnies''' lindi më [[1855]] në [[Oldenswort]] dhe vdiq më [[1936]] ne [[Kiel]], [[Gjermani]], ishte një [[sociologjia|sociolog]] dhe [[filozofia|filozof]] gjerman.
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.ftg-kiel.de Ferdinand-Tönnies-Gesellschaft]
 
{{DEFAULTSORT:Tonnies, Ferdinand}}
[[Kategoria:Sociologë]]
[[Kategoria:Filozofë]]
[[CategoryKategoria:Sociologë gjermanë]]
[[CategoryKategoria:Lindje 1855]]
[[CategoryKategoria:Vdekje 1936]]
 
[[ar:فرديناند تونيز]]

Menyja e lëvizjeve