Ndryshimi mes inspektimeve të "Freddie Mercury"

Jump to navigation Jump to search
v
Robot: ndryshime kozmetike
(Faqe e re: Freddie Mercury ishte nje kengetar , kompozitor anglez.Ishte lideri i nje bande rroku qe quhej Queen.Ai ka lindur me 5 shtator 1946 dhe vdiq me 24 nentor 1991 .Disa nga kenget me te fa...)
 
v (Robot: ndryshime kozmetike)
Freddie Mercury ishte nje kengetar , kompozitor anglez.Ishte lideri i nje bande rroku qe quhej Queen.Ai ka lindur me 5 shtator 1946 dhe vdiq me 24 nentor 1991 .Disa nga kenget me te famshme te bandes ishin : "We will rock you ","show must go on ","we are the champions","Bohemian Rhapsody" ,"Don't stop me now","Somebody to love " etj.Ai lindi ne Zanzibar dhe per disa kohe kur ishte femije jetoi ne Indi.Ai eshte cilesuar si nje nga zerat me te mire.Freddie Mercury vdiq nga brekouneumonia kur ishte vetem 45 vjec.Per nder te tij jane ngritur edhe disa statuja .

Menyja e navigimit