Ndryshimi mes inspektimeve të "Emil Andres"

Jump to navigation Jump to search
5 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (r2.7.3) (roboti shtoj: de:Emil Andres)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
'''Emil Andres''' lindi më [[22 korrik]] [[1911]] në [[Tinley Park]], [[Illinois]] dhe vdiq [[20 korrik]] [[1999]] [[South Holland]], [[Illinois]]. Ishte një garues automobilash aktiv gjat vitve të 1930 - 1950 dhe pilot amerikanë i [[Formula 1]].
 
== Statistikat për Indianapolis 500 ==
<table><tr valign=top>
<td>
== Lidhje të jashtme ==
 
[[CategoryKategoria:F1 pilotë]]
[[CategoryKategoria:Sportistë amerikanë]]
[[CategoryKategoria:Lindje 1911]]
[[CategoryKategoria:Vdekje 1999]]
 
[[de:Emil Andres]]

Menyja e navigimit