Ndryshimi mes inspektimeve të "Guajana"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  8 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (roboti shtoj: sh:Gvajana)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Stampa:ShtetGuajana}}
[[ImageSkeda:Guyana in its region.svg|thumb|]]
'''Republika Ko-operative e Guajanës''' ose '''Guajana''' është një shtet në verin e [[Amerika Jugore|Amerikën jugore]]. Kufizohet në veri nga [[Oqeani Atlantik]], në lindje nga [[Surinami]], në jug dhe jugperëndim nga [[Brazili]] dhe në perëndim nga [[Venezuela]].
 

Menyja e navigimit