Ndryshimi mes inspektimeve të "Fahrudin Radonçiq"

Jump to navigation Jump to search
v (Robot: Faqe e palidhur)
'''Fahrudin Radončić''' (* [[24. Maj]] [[1957]] në Ivangrad<ref>[http://www.sbbbh.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=125&Itemid=55 Lebenslauf auf der Website des SBB BiH]</ref>, sot [[Berane]]), [[Ish-Jugoslavia]]) është një gazetar dhe sipermarres [[Bosnia|boshnjak]].
== jeta ==
Fahrudin Radončić (lindur me 24 May 1957) është biznismeni dhe politikani i njohur në Bosnje.Ai është pronar i gazetes shumë të njohur ''Avaz'' .Gjithashtu është edhe kryetari i partisë për te ardhmen më të mire të Bosnjës[SBB]. Tani është bërë edhe ministri i sigurise në Bosnje.
 
Jeta
 
Ai është lindur dhe rritur në Plav -[Mali i Zi].1989 . ka filluar të punojë si gazetar dhe analist në Gazeteb Kroate ''Danas''.1990,ka shkruar '' 10000 ditet e skllaverise'' ku ka shkruar për Kosoven dhe vuajtjet e popullates shqiptare në lufte kundër Sërbise.
 
Radončić, është një Bosniake, vjen nga rajoni i [[Sandschak Novi Pazar|Sandžak]].Profesioni fillestar gazetar me vone zedhenes i ushtrise boshnjake dhe sot biznesnem dhe politikan
== Botime ==
 
4

edits

Menyja e navigimit