Ndryshimi mes inspektimeve të "Qiproja"

Jump to navigation Jump to search
20 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2+) (Roboti: Duke redaktuar tl:Tsipretl:Cyprus)
{{ShtetPrototip
| EMRIISHTETITEMRI I SHTETIT = Κυπριακή Δημοκρατία <nowiki>[</nowiki>Kypriakḗ Dēmokratía] (greq.)<br />Kıbrıs Cumhuriyeti (turq.)
| EMRI NË SHQIP = Republika Qipro
| EMRIRASADHANOREEMRI RASA DHANORE = Qipros
| SKEDA_FLAMURI = Flag of Cyprus.svg
| SKEDA_EMBLEMA = Coat of arms of Cyprus.svg
| SKEDA_EMBLEMA_MADHESIASKEDA_EMBLEMA_MADHËSIA = 90px
| SKEDA_HARTA = Cyprus in Europe.svg
| SKEDA_HARTA_GJERESISKEDA_HARTA_GJERËSI = 250x250px
| MOTO_KOMBETAREMOTO_KOMBËTARE =
| HIMNI_KOMBETAREHIMNI_KOMBËTARE = Ymnos pros tin Eleutherian
| HIMNI_KOMBETARE_KENGAHIMNI_KOMBËTAR_KËNGA = .ogg
| KRYEQYTETI = [[Nikozia]]
| KRYEQYTETI_LOCACIONI =
| QYTETI ME I MADH =
| GJUHAZYRTAREGJUHA ZYRTARE = greqishtja dhe turqishtja
| QEVERIA = Republikë presidenciale
| KRYEMINISTRI = Kryeministri
| KRYETARI = Kryetari
| EMRIIKRYEMINISTRITEMRI I KRYEMINISTRIT =
| EMRIIKRYETARITEMRI I KRYETARIT = Dimitris Christofias
| DITAEPAVARESISEDITA E PAVARËSISË = 16 gusht 1960
| SIPERFAQJASIPËRFAQJA = 9,251
| SIPERFAQJA_VENDI = 161
| SIPERFAQJA_UJE = %
5

edits

Menyja e navigimit