Ndryshimi mes inspektimeve të "Académie française"

Jump to navigation Jump to search
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (r2.7.2) (roboti shtoj: vi:Viện Hàn lâm Pháp)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
'''Académie française''' {lexo:Akademia françeze} është akademi për gjuhën dhe literaturën [[frengjishtjagjuha frënge|frënge]] dhe është themeluar më [[1635]] numronë 40 anëtarë të zgjedhur dhe jepë dekorata për literaturë.
 
{{cung}}

Menyja e navigimit