Dallime mes rishikimeve të "Súdwest-Fryslân"

Jump to navigation Jump to search
v
+ qytet
v (r2.7.3) (roboti shtoj: de, en, eo, fr, fy, gl, hy, li, nds-nl, nl, ru, stq)
v (+ qytet)
| gjatësia = 5.5444
}}
'''Súdwest Fryslân''' është një qytet dhe [[bashkitë e Holandës|bashki]] në provincën [[Friesland]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 813.05 km² dhe popullsi 82000 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[[[Sneek]]]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==

Menyja e lëvizjeve