Ndryshimi mes inspektimeve të "Oss (Holandë)"

Jump to navigation Jump to search
v
- bashki + komunë
v (r2.7.3) (roboti shtoj: af, ca, de, en, es, et, fi, fr, gl, id, ja, jv, li, nl, nn, pl, ro, sk, sv, vi, vo, war, zh)
v (- bashki + komunë)
| gjatësia = 5.522222
}}
'''Oss''' është një [[bashkitëkomunat e Holandës|bashkikomunë]] në provincën [[Brabanta Veriore]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 104.42 km² dhe popullsi 77405 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Oss]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==Referenca==

Menyja e navigimit